W ramach współpracy z nauką przygotowujemy i wdrażamy różne formy współpracy ZZM z naukowcami i instytucjami naukowymi.
Wykorzystujemy procedury oraz rozwiązania nieformalne, które wzmacniają przepływ wiedzy między środowiskami naukowymi, a samorządem.
Porozumienie z UPWr.
Porozumienie - Symbiorem
Projekt SYMBIOREM – opracowywanie nowych biotechnologii na rzecz czystszego środowiska. Obecność zanieczyszczeń w wodzie i glebie stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia ludzi, zwierząt, a także całych ekosystemów, przyczyniając się do różnych chorób i utraty różnorodności biologicznej. Projekt SYMBIOREM, którego rozwinięcie to – symbiotyczne, zamknięte systemy bioremediacji i rozwiązania, ma na celu opracowanie metody bioremediacji wody zbiornika zlokalizowanego w Parku Tołpy, z wykorzystaniem układu hydrofitów z rozbudowaną powierzchnią czynną, na której unieruchomione zostaną mikroorganizmy odpowiedzialne za procesy oczyszczania. W praktyce na tafli wody stawu pojawią się zielone oczyszczające wyspy. Ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego za projekt odpowiadają dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. uczelni, dr inż. Aleksandra Bawiec i mgr inż. Szymon Kilian.
Więcej o projekcie na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Logo pobrane z https://greenovate-europe.eu/portfolio/symbiorem/
Dyrektor Jacek Mól w Radzie Naukowej CEE Hydropolis
Wykład dr inż. arch. Magdaleny Zienowicz - Jak oświetlać tereny zieleni
Logo pobrane z https://www.facebook.com/photo/?fbid=5608950215806498
Udział Moniki Pec-Święcickiej w Radzie Programowej Kierunku Architektura Krajobrazu
Od 2020 roku Z-ca Dyrektora ZZM, Miejski Architekt Krajobrazu Monika Pec-Święcicka reprezentuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Radzie Programowej kierunku studiów Architektura krajobrazu.
Wśród zadań Rady jest opiniowanie programu studiów i tematów prac dyplomowych. Dzięki tej współpracy wspólnie wybierane są te tematy, które prowadzone na obszarze terenów zieleni Wrocławia, co pozwala studentom realizować je w taki sposób żeby odpowiadały faktycznym problemom, które spotkają ich w przyszłej pracy Architekta krajobrazu, a Miasto zyskuje potencjalne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni publicznej.